Divadlo v MŠ

V pondělí 16. 10. 2023 přijel do naší školky oblíbený harmonikář a písničkář Marek Vojtěch a představil nám pohádku o 8 obrazech „Jak si vzal Franta princeznu“.
Františkova cesta nebyla vůbec jednoduchá. Nejprve byl vyhozen ze služby u bohatého a nevrlého kupce. Po cestě potkal babičku. Ve městě jménem Mračín poradil starostovi, co má všechno udělat pro své obyvatele, aby byli zase veselí. Nakonec se dostal přes hluboký les až na královský zámek. Díky své bystrosti a důvtipu pak získal princeznu Žofii za ženu.
Pohádka byla nejen vtipná, ale i plná energie díky zpěvu, výraznému hlasovému projevu pana Marka a jeho excelentnímu doprovodu na tahací harmoniku. Pan Marek samozřejmě myslel i na naše děti a zapojil je do celé pohádky. Děti zpívaly, doprovázely písně hrou na tělo a s velkým zaujetím sledovaly jeden obraz za druhým.
Věřím, že se pohádka všem velmi líbila, a proto se budeme těšit, až nás zase pan Marek poctí svoji návštěvou.

Mgr. Jaroslava Laliková