Léto se chýlí ke konci a potichu se hlásí podzim.Příroda nám začíná štědře rozdávat své dary. Dají se trhat nebo sklízet jablka, hrušky, švestky, ořechy, dýně a šípky. V lese začínají růst houby. Zkracují se dny a brzy se stmívá.Také děti z MŠ U kohoutka Sedmipírka v Benešově se v úterý odpoledne 1.10.2024 v areálu koupadel Na Sladovce rozloučily s létem. I když se zprvu zdálo, že dešťové přeháňky celou akci pokazí, vše se v dobré obrátilo. Déšť ustal a vysvitlo sluníčko. Začali přicházet první účastníci. Pro rodiče a děti byla připravena stanoviště s různými soutěžemi. Děti rozhodně neplnily úkoly  a nezávodily samy, ale vždy s maminkou nebo tatínkem dohromady. Společně skládali puzzle, skákali v pytli, nosili oříšky veverce, házeli šiškou do obruče, hledali ježečky v trávě, zápolili na dětském hřišti …..Ti nejodvážnější ze všech si mohli na pódiu zazpívat nebo zarecitovat básničku. Hudba, tanec, soutěže a dobrá nálada se prolínaly celým odpolednem. Nechybělo ani báječné občerstvení. Opečenému špekáčku na ohýnku s chlebem a hořčicí nebo kečupem odolal málokdo. Máme velikou radost, že akce „Loučení s létem“, kterou pořádala naše MŠ U kohoutka Sedmipírka, se vydařila a rodiče si domů odváděli spokojené a unavené děti. K příjemné atmosféře také nemalou měrou přispělo útulné prostředí  letního areálu koupadel Na Sladovce a vstřícná obsluha v místní restauraci.  Děkujeme všem za účast a krásné odpoledne.

Kolektiv MŠ.