Záchranář v MŠ
V pondělí 13. 5. se všechny třídy z Paloučku zúčastnily programu 1. pomoci s panem záchranářem Hylebrandem. Pro začátek se děti dozvěděly, kam a jak volat o pomoc, pokud by se jim nebo někomu v okolí cokoliv stalo. Panu záchranáři ,,asistoval“ obrovský plyšový medvěd a společně dětem předvedly, jak ošetřit krvácení řezné rány či zlomeniny. Nesměl chybět nácvik masáže srdce, tak si děti za doprovodu písničky ,,Skákal pes“ mohly masáž srdce vyzkoušet na plyšovém medvědovi i na figuríně člověka. Medvědovi byla ošetřena všechna zranění, byl zabalen do izotermické folie, naložen na nosítka a do sanitky. Sanitku si děti měli příležitost projít a prohlédnout. Moc děkujeme panu Hylebrandovi za praktické rady.
Mgr. Monika Stibůrková